Czyszczenie tapicerki skórzanej w aucie:

Tapicerka skórzana na fotelach ma warstwę ochronną. Pozwala to ochronić skórę przed wilgocią, promieniami UV oraz uodparnia ją przed wysoką i niską temperaturą. Z upływem czasu warstwa ta ściera się. Powodować to może przebarwienia, utratę kolorytu a w miejscach bardziej eksploatowanych pojawić mogą się przetarcia i pęknięcia.

Etapy czyszczenia tapicerki skórzanej:
  • Dokładne odkurzanie powierzchni.

    Uwagę szczególną należy zwrócić na trudno dostępne miejsca tak jak łączenie fotela z oparciem.

  • Rozpoczynamy czyszczenie właściwe.

    Nakładamy środek czyszczący czyli tzw. Cleaner na poszczególne elementy tapicerki skórzanej. Przystępujemy do rozprowadzenia środka czyszczącego za pomocą gąbki bądź szczoteczki z miękkim włosiem. Następnie usuwamy zawiesiny zabrudzeń.

  • Konserwacja

    Ostatni etap czyszczenia skóry w aucie. Dobieramy odpowiedni środek konserwujący i aplikujemy go za pomocą gąbki/aplikatora na powierzchnię skóry. Dzięki temu skóra będzie mniej podatna na powstanie pęknięć i otrzyma ochronę przed promieniami UV.

Czyszczenie skóry w aucie samochód 5 osobowy

Klienci pytają:

Ile trwa czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej?

Kompleksowe czyszczenie i konserwacja tapicerki skórzanej trwać może około 5-6h (fotele, kanapa, podsufitka, bagażnik, podłoga, boczki)

Co zrobić z uszkodzona tapicerka skórzaną?

Tapicerkę przetartą i uszkodzona należy poddać renowacji i naprawie tzw. skórą płynną, w skrajnych przypadkach poddać obszyciu – uszkodzonego elementu.

Co jaki czas czyścić i konserwować skórę w aucie?

Warto kontrolować jej stan na bieżąco i czyścić profilaktycznie co 3-4 miesiące. Raz na rok należy ją gruntownie wyczyścić i zaimpregnować.