Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej

Pranie i czyszczenie tapicerki samochodowej z możliwością ozonowania wnętrza samochodu:

Nasza oferta różni się od zwykłego prania Karcherem wykonywanego przez większość firm oferujących pranie tapicerki.

Pracujemy na niezwykle wydajnych urządzeniach ekstrakcyjnych zapewniających wysoką jakość czyszczenia i wysoką skuteczność w usuwaniu wody z pranych powierzchni.

Dla porównania pompa natryskowa naszego odkurzacza piorącego pracuje pod ciśnieniem 4 bar zaś Karcher Puzzi w zależności od modelu to tylko 1-2 bar!

Tapicerkę samochodową pierzemy metodą ekstrakcyjną, specjalnie dostosowanym do tego odkurzaczem piorącym. Sposób najbardziej skuteczny i ciągle zyskujący na popularności. W odróżnieniu od innych metod (np. szamponowania) przy ekstrakcji stosuje się środki niskopieniące, które nie pozostawiają na tapicerce osadu jak bywa to często przy środkach marki Karcher.

Pranie wykonujemy cały rok, nawet w okresie jesienno-zimowym. Samochód jest wtedy dosuszany przemysłowymi dmuchawami i w 90 % przypadków wraca do klienta suchy tego samego dnia.

POLECAMY ZABIEG OZONOWANIA wnętrza samochodu i klimatyzacji. Cena ozonowania 50 zł.

Etapy prania ekstrakcyjnego tapicerki samochodowej:
 • Pracę zaczynamy od dokładnego odkurzenia wszystkich elementów pokrytych tapicerką.

  Dokładne odkurzenie tapicerki jest bardzo ważną czynnością. Usuwamy zanieczyszczenia stałe, nierozpuszczalne w wodzie tj. piasek, sierść, okruchy itp.

 • Rozpoznanie materiału i nałożenie enzymatycznego pre-sprayu, który rozpuszcza brud.

  Pre-spray to mocno stężony preparat, który ma za zadanie rozpuścić zanieczyszczenia, „pracując” nad nimi kilka minut. Faza ta nazywana jest czyszczeniem wstępnym.

 • Szczotkowanie i odplamianie tapicerki w aucie.

  Wcieramy preparat w głąb materiału za pomocą ręcznej szczotki o odpowiedniej twardości w zależności od rodzaju pranej powierzchni. Następnie usuwamy szczególnie trudne zanieczyszczenia dobierając odpowiednie odplamiacze. Jest to etap gdzie usuwamy plamy „spożywcze” (po kawie, sokach), smary, tłuszcze, gumę do żucia, ślady po długopisie.

 • Pranie zasadnicze mające na celu wypłukanie materiału z wcześniej rozpuszczonego brudu.

  Do tego celu używamy profesjonalnej maszyny natryskowo-ssącej. Ekstraktor płucze materiał ciepłą wodą (około 50° C) wraz ze specjalnym nisko pieniącym środkiem piorącym.

 • Suszenie

  Końcowy etap prania tapicerki. Odciągamy wilgoć z wnętrza samochodu. Auto czyste i gotowe do jazdy jest do odbioru. Jeśli klientowi zależy na szybkim odbiorze (zaraz po praniu) auto może dosuszyć we własnym zakresie. Poziom zawilgocenia możemy porównać do odwirowanego prania także nie ma potrzeby czekać aż tapicerka przeschnie całkowicie.

 • Mycie i zabezpieczanie plastików

  Gruntowne mycie elementów plastikowych i zabezpieczenie ich profesjonalnymi, antystatycznymi kosmetykami dressingowymi.

 • Ozonowanie wnętrza i odgrzybienie klimatyzacji (opcjonalnie)

PAKIET STANDARD (auto osobowe – 5 os.)

Dokładne odkurzanie całego auta. Pranie: fotel kierowcy, fotel pasażera, tylna kanapa + pranie tapicerki drzwi (tzw. boczków)

PAKIET COMFORT (auto osobowe – 5 os.)

Dokładne odkurzanie całego auta. Pranie: przednie fotele, kanapa, tapicerka drzwi, czyszczenie i impregnacja plastików (tzw. dressing plastików), mycie wewnętrznych szyb

PAKIET KOMPLEX (auto osobowe – 5 os.)

Dokładne odkurzanie całego auta. Pranie: przednie fotele, kanapa, tapicerka drzwi (tzw. boczki). Pranie podłogi z dywanikami i bagażnika, czyszczenie i impregnacja plastików (tzw. dressing plastików), mycie wewnętrznych szyb

GRATIS w PAKIECIE  Ozonowanie wnętrza samochodu i klimatyzacji.

Pozostałe informacje:

 • Pranie podsufitki 30 zł
 • Ozonowanie wnętrza auta i klimatyzacji – 50 zł
 • Czyszczenie skóry w aucie od 200 – 300 zł

Pozostałe pojazdy:

 • Samochody osobowe: typu Mini Van (5-7 osobowe), Suv      350 zł
 • Ciągniki siodłowe             350 zł
 • Samochody dostawcze   200 – 300 zł

Najczęstsze pytania klientów:

Jak długo trwa czyszczenie auta?

Kompleksowe pranie tapicerki  trwa około 6 h. Wszystko zależy od stopnia zabrudzenia. Auto oddajemy tego samego dnia po 8h. Pranie przednich foteli i tylnej kanapy trwa około 2 h.

Jaki jest czas schnięcia tapicerki?

Czas schnięcia tapicerki warunkuje wiele czynników zewnętrznych takich jak temperatura otoczenia, wilgotność. W upalne lato materiał wyschnie w około 2h przy lekko uchylonych szybach.

W okresie jesienno – zimowym samochód jest dosuszany przemysłowymi dmuchawami i w 95 % przypadków tego samego dnia wraca do klienta suchy.

Co to jest ozonowanie wnętrza samochodu?

Ozon to silny środek dezynfekcyjny powodujący usunięcie wirusów, bakterii, alergenów, wszelkiego rodzaju roztoczy, grzybów, pleśni i innych drobnoustrojów. Eliminuje nieprzyjemne zapachy (dym papierosowy, zapach stęchlizny, zapachy odzwierzęce) z całego układu klimatyzacji i z wnętrza samochodu. Auto ozonujemy przy pomocy tzw. generatora ozonu czyli maszyny produkującej cząsteczki ozonu.

Czy zajmujemy się praniem podsufitki?

Stosujemy bezpieczna metodę prania podsufitki auta, która daje bardzo dobry efekt przy zminimalizowaniu ryzyka odklejenia się materiału.
Jeśli podsufitka posiada ślady odklejenia lub tworzą się pęcherzyki powietrza (przy wiekowych autach), możemy odmówić podjęcia się tej czynności lub wykonujemy tę usługę tylko miejscowo.

Czy można prać siedzenia które są elektrycznie podgrzewane ?

Tak, można. Mata grzewcza znajduje się pod gąbką i nie dopuszczamy do jej przemoczenia.

2018 © Copyright Sprzątamy za Ciebie