Pranie tapicerki meblowej

Pranie tapicerki meblowej:

Czym nasza oferta różni się od zwykłego prania Karcherem wykonywanym przez większość firm oferujących pranie tapicerki meblowej?

Dzięki stosowaniu przez nas wieloetapowego procesu prania (przedstawiony poniżej)  regularnie osiągamy ponadprzeciętne rezultaty. Pracujemy na niezwykle wydajnym urządzeniu ekstrakcyjnym, które zapewniają dużą jakość czyszczenia i wysoką skuteczność w usuwaniu wody z pranych materiałów.

Dla porównania pompa natryskowa naszego odkurzacza piorącego pracuje pod ciśnieniem 4 bar zaś Karcher Puzzi w zależności od modelu to tylko 1-2 bar!

Dzwoniąc do przyszłego usługodawcy jeśli usłyszysz w słuchawce „będzie Pan/Pani w 100% zadowolony” – nie zawsze to wbrew pozorom dobrze wróży. Doświadczony specjalista wie, że nie zawsze możliwe jest pełne usunięcie wszystkich plam. Profesjonalistę poznasz też po tym, że ma wątpliwości lub obiekcje.

Jeśli chcesz być zadowolony z uzyskanych efektów, przy wyborze firmy do prania tapicerki porównuj nie tylko ceny, ale również zakres usług…

Dlaczego my?

 • Skutecznie usuwamy plamy i zacieki,
 • Wypłukujemy a nie wcieramy brudu wgłąb materiału,
 • Brak ryzyka zniszczenia materiału,
 • Umiarkowany czas schnięcia mebli,
 • Brak osadu po stosowanych przez nas środkach chemicznych (co zdarza się często po środkach Karchera).
 • Stosujemy środki nisko pieniące w związku z tym materiał nie brudzi się szybciej po jego upraniu.

Jak pierzemy?

Pranie wykonujemy metodą ekstrakcyjną jedną z najbardziej skutecznych i zyskujących na popularności metod likwidacji zanieczyszczeń. Metoda bywa nazywana również czyszczeniem natryskowo-ssącym. Nie stosujemy szamponowania podczas naszego prania (posiadamy środki nisko pieniące).

Etapy prania ekstrakcyjnego tapicerki meblowej:

 • Gruntowne odkurzenie powierzchni mebla

  Sporo osób zapomina podczas codziennych porządków o odkurzeniu swoich mebli, mimo tego iż gromadzą one identyczne ilości kurzu jak dywany czy wykładziny. Usuwamy kurz, piasek i  inne zabrudzenia stałe – dzięki czemu dalsze etapy prania są bardziej efektywne.

 • Rozpoznanie materiału i nałożenie specjalnego środka (tzw. prepspray), którego celem jest wstępne rozpuszczenie zabrudzeń

  Faza ta nazywana jest czyszczeniem wstępnym. Celem tego etapu jest oddzielenie brudu od włókien tapicerki, tak by móc go później skutecznie wypłukać.

 • Szczotkowanie i odplamianie pranej powierzchni

  Szczotkowanie czyli równomierne rozprowadzenie wcześniej nałożonego środka rozpuszczającego brud (tzw. prespray-u). Jeśli jest taka konieczność stosujemy miejscowo specjalne odplamiacze, które pomagają usunąć trudne plamy nie rozpuszczalne w wodzie. Stosujemy różne rodzaje odplamiaczy, które pozwalają w sposób bezpieczny dla tkaniny usunąć plamy po napojach, jedzeniu czy zanieczyszczeniach pozostawionych przez dzieci czy zwierzęta domowe.

 • Pranie ekstrakcyjne

  Ostatni etap prania mebla. Na tym etapie wypłukujemy wszystkie zabrudzenia i usuwamy nadmiar wilgoci. Używamy specjalnej dyszy, która pod ciśnieniem natryskuje wodę z płynem do prania ekstrakcyjego  – jednocześnie odssysając wodę z powierzchni mebli. Kawałek po kawałku czyścimy w ten sposób całą powierzchnię tapicerowaną (narożnika, sofy, wersalki, kanapy fotela czy krzesła) do czasu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

  Aby skutecznie wyprać mebel tapicerowany wymaga to czasu. Często na forach czy w komentarzach można wyczytać opinie polecające fachowców, którzy piorą trzyosobowy narożnik czy kanapę w mniej niż godzinę. Nasze czyszczenie trwa nieco dłużej – podobnie jak satysfakcja klienta z wykonanej przez nas pracy.

Cennik


 • Wersalka/Sofa 2-3 os.                                            100/110 zł
 • Narożnik standardowy (typu L)  3-4 os.             140 zł       
 • Narożnik duży   (typu L lub U)                               150-200 zł
 • Zestaw wypoczynkowy  3+2+1                              220 zł
 • Fotel                                                                            40/50 zł
 • Pufa                                                                             20 zł
 • Krzesło                                                                        10/13 zł
 • Krzesło biurowe                                                         20 zł
 • Poduszka tapicerowana                                           5/10 zł

Minimalny koszt zamówienia 100 zł

Dojazd do klienta Ostrów Wlkp GRATIS!  Obsługujemy również miejscowości ościenne m. in. Kalisz, Skalmierzyce, Przygodzice, Odolanów, Raszków, Sieroszewice


PRANIE MATERACÓW

 • jedynka jednostronnie/dwustronnie   50/80 zł
 • dwójka jednostronnie/dwustronnie    80/120 zł

Pranie ma charakter sterylny/higieniczny. Możliwość neutralizacji uryny/moczu.

Klienci pytają:

Jak długi jest czas schnięcia pranej pranej kanapy?

Z informacji od naszych Klientów wiemy, że po usługach niektórych firm tapicerka schła nawet kilka dni! To niedopuszczalne. My nie przemaczamy a wilgoć nie wnika wgłąb mebla. Wilgotne pozostaje jedynie materiałowe obicie mebla. Stopień nawilgocenia możemy porównać do odwirowanego prania. Posiadamy profesjonalny sprzęt o wydajnych turbinach ssących dzięki czemu namoczenie zmniejszamy do minimum.

Przewidziany czas schnięcia od kilku do kilkunastu godzin (6-24 h).
Wszystko zależy od rodzaju materiału/ stopnia wilgotności/ cyrkulacji powietrza i temperatury pomieszczenia w którym znajduje się mebel. Duże znaczenie ma skala zabrudzenia którą musieliśmy usunąć i związana z tym ilości powtórzeń użycia ekstraktora.

Ile trwa pranie tapicerki meblowej?

Średni czas wizyty podczas prania standardowego narożnika to około 1,5 h. Główną przesłanką jest stopnień zabrudzenia i gatunek materiału. Gabaryt mebla to rzecz drugorzędna.

Jak często prać i dlaczego należy tak dbać o tapicerkę materiałową?

Pranie tapicerki meblowej powinno odbywać się średnio raz na rok. Najwięcej uczulających roztoczy znajduje się właśnie w tapicerce materiałowej. Pranie ekstrakcyjne pozwala nie tylko pozbyć się roztoczy które są główną przyczyna alergii; poprawia też wygląd, zmienia zapach i przedłuża czas użytkowania mebla.

2018 © Copyright Sprzątamy za Ciebie